WEŹ UDZIAŁ W GRZE O ODZNAKĘ FILMOTEKI SZKOLNEJ

Szkoły, ktore zgłosiły swój udział w ścieżce

 

Nazwa Szkoły Odznaki

Zespół Szkół r 2 w Starym Jarosławiu

Przejdź do bloga

Gimnazjum w Bargłowie Kościelnym

Przejdź do bloga

Zespół Szkół Technicznych w Janowie Lubelskim

Przejdź do bloga

Publiczne Gimnazjum w Pęgowie

Przejdź do bloga

Gimnazjum im. kard. St.Wyszyńskiego w Wodzinie Prywatnym

Przejdź do bloga

Gimnazjum nr 1 im. Księcia Henryka Brodatego w Trzebnicy

Przejdź na bloga

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Prostkach

Przejdź do bloga

 

Zespół Szkół Ekonomiczno - Administracyjnych

im. Stanisława i Władysława Grabskich w Kole

Przejdź do bloga

Zespół Szkół Ekonomicznych w Mińsku Mazowieckim

Przejdź do bloga

Gimnazjum nr 3 im. Jana Pawła II w Gdańsku

Przejdź do bloga

Szkoła Podstawowa nr 65 w Bydgoszczy

Przejdź do bloga

Gimnazjum im. ks. Stanisława Konarskiego w Grybowie

Przejdź do bloga

Szkoła Podstawowa im. Bolesława Chrobrego w Lublinie

Przejdź do bloga

Gimnazjum nr 1 w Żurominie

Przejdź do bloga

Zespół Szkół Elektronicznych i Telekomunikacyjnych w Olsztynie

Przejdź do bloga

Gimnazjum im. Stanisława Staszica w Porębie

Przejdź do bloga

Niepubliczne Gimnazjum nr 1 w Sosnowcu

Przejdź do bloga

Katowickie Centrum Kształcenia Zawodowego

Przejdź do bloga


 

Co czeka chętnych uczestników:

 • blogi i vlogi – zakładajcie własne blogi lub żeby było jeszcze bardziej filmowo videoblogi i kanały YouTube poświęcone swojemu projektowi
 • odznaki  projektu  – zdobywajcie srebrne i złote odznaki za wykonanie zaproponowanych przez nas zadań
 • Filmowe  Gry Miejskie lub warsztaty z ekspertami edukacji filmowej –  otrzymacie je w nagrodę za wykonanie zadań specjalnych
 • webinaria –  weźcie udział w webinariach, które będą poświęcone różnym aspektom sztuki filmowej 
 • dla najlepszych warsztaty z wybranych tematów:
 1. Film wobec literatury
 2. Zajęcia filmoznawcze o wybranych filmach z Filmoteki Szkolnej
 3. Związki filmu i historii
 4. Jak napisać scenariusz filmowy
 5. Prawo autorskie a film. Co nam wolno, a czego nie wolno kiedy kręcimy własne filmy 
 6. Kino nieme
 7. Jak rozmawiać o filmie? Przygotowujemy własną prelekcję
 8. Nie opis, nie ocena, czyli co to właściwie jest ta recenzja?

Pamiętajcie! Możecie wybrać zadania, które chcecie realizować, jednak aby grać o odznaki musicie założyć bloga, vloga lub kanał na YouTube.

 

Jak uczestniczyć w grze o odznaki krok po kroku:

 

1. Zgłoście się przez zamieszczony poniżej formularz. Zgłoszona grupa zakłada swojego indywidualnego bloga (na dowolnej platformie blogowej) lub kanał YouTube dedykowany projektowi. Na blogu zamieszcza informacje dotyczące wszystkich swoich działań np. zrealizowane zadania na odznaki, efekty swojej pracy (filmy, recenzje, plakaty).

 

2. Uczestnicy, którzy chcą zdobywać kolejne odznaki przesyłają linki z wykonanym zadaniem do organizatorów.

 

3. Organizatorzy na specjalnie stworzonej tablicy on-line umieszczą informacje, czy zadanie zostało zaakceptowane i czy grupa otrzymała srebrną oznakę. Za wykonanie 3 zadań grupa otrzyma oznakę złotą.

 

4. Odznaki przyznawane są za każde zrealizowane zadanie (po jednej na szkołę), niezależnie od większych nagród, czyli warsztatów, które otrzymują wybrane grupy.

 

5. Odznaki zdobyć można także za udział w różnych ogólnopolskich wydarzeniach i działaniach w programie Filmoteka Szkolna, np. za udział w kursach, za udział w ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy o Filmie i Komunikacji Społecznej, konkursach Nakręć się! oraz Skrytykuj! etc. Lista tych dodatkowych wydarzeń zostanie ogłoszona we wrześniu. Lista ta może się powiększać, więc szykujcie się na zadania dodatkowe.

 

Realizacja projektu wiąże się, jak co z roku, z prowadzeniem działań edukacji filmowej  (tj. organizacją szkolnego DKF-u, prowadzeniem lekcji edukacji filmowej, realizacją szkolnego projektu filmowego) i przesłaniem relacji z tych działań. Realizacja dodatkowych zadań i zdobywanie odznak jest jedynie zachętą do udziału w projekcie i nie zastępuje tradycyjnych form pracy z filmem w szkole, oraz nie zwalnia szkół uczestniczących w projekcie z obowiązku przesłania relacji po zakończeniu tej pracy.

 

Regulamin ścieżki grywalizacyjnej 

 

 

Kalendarium gry o odznaki:

 

LIPIEC - PAŹDZIERNIK

 

1. Zadanie na odznakę: Zwerbuj szkołę

 

Zwerbujcie nową szkołę do projektu (taką, która jeszcze nie uczestniczyła w Akcji!). Po zgłoszeniu się do projektu otrzymacie maila z linkiem do formularza, w który będziecie mogli wpisać szkołę zaproszoną przez was do projektu. Jeżeli zaproszona przez was szkoła zgłosi się do Akcji! otrzymacie odznakę i weźmiecie udział w losowaniu 8. pakietów Filmowej Gry Miejskiej (warsztaty z animatorami, pakiety z materiałami, honorarium dla koordynatora gry), do realizacji w ciągu całego roku szkolnego. Im więcej szkół zrekrutujecie, tym większe macie szanse w tym losowaniu! Formularz zgłoszeniowy.

 

PAŹDZIERNIK

 

2. Zadanie na odznakę: Zorganizuj projekcję w szkole

 

Zorganizujcie projekcję filmową dla uczniów swojej szkoły i prześlijcie nam link z nagraniem prelekcji poprzedzającej film (nagranie umieśćcie na swoim blogu). Wszystkie prezentacje nagrodzimy odznakami.  Trzy najciekawsze nagrodzimy warsztatami, które poprowadzą w Waszej szkole eksperci edukacji filmowej. Formularz zgłoszeniowy.

 

LISTOPAD

 

3. Zadanie na odznakę: Wytycz filmową trasę spacerową w Twoim mieście

 

Przygotujcie trasę śladami filmu w Waszym mieście, która obejmie kina, plany zdjęciowe, i inne miejsca wiążące się z filmem. Przygotujcie mapę i opiszcie swój spacer na blogu. Prześlijcie nam link - wszystkie trasy nagrodzimy odznakami  – po jednej na szkołę. Trzy najciekawsze nagrodzimy warsztatami, które poprowadzą w Waszej szkole eksperci edukacji filmowej. Formularz zgłoszeniowy

 

GRUDZIEŃ

 

4. Zadanie na odznakę: Przygotuj plakat filmowy

 

Przygotujcie plakat do filmu z  Filmoteki Szkolnej. Wrzućcie plakat na bloga i prześlijcie nam link. Wszystkie plakaty nagrodzimy odznakami – po jednej na szkołę. Trzy najciekawsze nagrodzimy warsztatami, które poprowadzą w Waszej szkole eksperci edukacji filmowej.

 

Formularz zgłoszeniowy

 

STYCZEŃ

 

5. Zadanie na odznakę: Opracuj quiz

Przygotujcie quiz filmowy, który moglibyśmy wykorzystać na Wirtualnym Festiwalu Filmoteki Szkolnej. Wrzućcie quiz na bloga, a do nas prześlijcie link. Wszystkie quizy nagrodzimy odznakami  – po jednej na szkołę. Trzy najciekawsze nagrodzimy warsztatami, które poprowadzą w Waszej szkole eksperci edukacji filmowej oraz wykorzystamy je na naszym Festiwalu.

Formularz zgłoszeniowy

LUTY

6. Zadanie na odznakę: Nakręć spot reklamowy

Przygotujcie reklamówkę naszego projektu, którą będziemy mogli pokazać innym szkołom. Pochwalcie się, co zrobiliście w tym semestrze! Link do spotu z umieszczonego na waszym blogu przyślijcie do nas. Wszystkie spoty nagrodzimy odznakami  – po jednej na szkołę. Trzy najciekawsze nagrodzimy warsztatami, które poprowadzą w Waszej szkole eksperci edukacji filmowej oraz wykorzystamy je na Festiwalu Filmoteki Szkolnej.

Formularz zgłoszeniowy

Gra o odznaki Filmoteki Szkolnej. Nowe wyzwania!

Mamy kolejne propozycje na zdobywanie odznak. Załóżcie bloga i zdobywajcie odznaki  -  warto!