Zgłoszenia do projektu

Co planujemy w ramach projektu "Filmoteka Szkolna. Akcja!"?

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY NA ROK SZKOLNY 2016/2017

  • Sprawdzone i lubiane wydarzenia, kursy i spotkania

Tradycyjnie, jak co roku zapraszamy do nowej edycji projektu "Filmoteka Szkolna. Akcja!". W projekcie wiele znanych, lubianych i sprawdzonych działań i wydarzeń, ale także nowości.

Już teraz ruszyły zgłoszenia na kursy internetowe dla uczniów i dla nauczycieli. Kurs dla uczniów to szansa dla młodych ludzi, by podszkolić warsztat reżysera i krytyka filmowego (w zależności od wybranej ścieżki).Kurs dla nauczycieli "Edukacja filmowa - nowe wyzwania" to pogłębiona praca z filmem na lekcjach wychowawczych (moduł: "Film a wychowanie"), ale też okazja by poznać nowe narzędzia i metody edukacji filmowej (moduł: "Eksperymenty i innowacje w edukacji filmowej"), czy też zdobyć kompetencje pozyskiwania środków na swoje działania filmowe (moduł: "Projekt od A do Z"). Planujemy także udostępnić na stronie internetowej CEO kurs otwarty "ABC edukacji filmowej".

Ruszył także nabór do Filmowych gier filmowych. Liczymy, że i w tym roku odbędzie się ich wiele - 15 lokalnych edycji wesprzemy pakietami Gry Filmowej.

Kolejne miesiące to kolejne atrakcje. W listopadzie czeka nas też kolejna edycja konkursu na krótką etiudę filmową i recenzję, da młodym kinomanom szansę, by opowiedzieć o sprawach im bliskich.

Znajomość świata filmu i pakietu Filmoteki sprawdzić będzie można w czasie Wirtualnego Festiwalu. Zeszłoroczna edycja udała się spektakularnie!

  • Nową ścieżkę z elementami grywalizacji

Do współpracy ze szkołami w projekcie wprowadzamy nowe elementy grywalizacji, z których MOŻNA, ale nie trzeba korzystać, Zapraszamy wszystkich chętnych do zdobywania odznak i nagród. Więcej na temat gier o odznaki przeczytasz tutaj.

webinaria – organizowane począwszy od października webinaria poświęcone różnym aspektom sztuki filmowej, związanym z tematyką danego miesiąca.

  • Dzielenie się wiedzą z innymi i wspieranie wymiany doświadczeń

W naszych projektach nie tylko zachęcamy do realizacji projektów z uczniami, zwiększania swoich umiejętności i wiedzy, ale również do tworzenia społeczności nauczycieli zainteresowanej edukacją filmową, którzy będą się wspierać, inspirować, dzielić wiedzą i czerpać od siebie na wzajem. Aby to ułatwić zapraszamy do korzystania z możliwości, które specjalnie z myślą o Państwu przygotowaliśmy.

Sieć lokalnych liderów Filmoteki Szkolnej

Lokalni liderzy to nauczyciele i edukatorzy filmowi (każde województwo ma jednego lub dwóch reprezentantów), którzy wspierają w swoim regionie upowszechnienie programu „Filmoteka Szkolna” wśród nauczycieli. Do zadań lidera należy stworzenie w danym województwie sieci szkół (nauczycieli) zainteresowanych edukacją filmową, animowanie wymiany doświadczeń, organizacja warsztatów doszkalających, spotkań informacyjnych i współpraca z regionalnymi ośrodkami edukacji filmowej, takimi jak: kina studyjne, lokalne stowarzyszenia, organizacje, DKF-y. Zapraszamy do kontaktu z liderami. Więcej o ich pracy i zadaniach tutaj.

Społeczność CEO

W tym roku, aby ułatwić wam rejestrowanie się do projektu, na platformę blogową i edutubę, przenieśliśmy rejestrację na nową platformę, którą nazwaliśmy Społeczność Ceo. Dzięki niej można logować się jednym loginem i hasłem na wszystkie nasze narzędzia (nie dotyczy to platformy filmotekaszkolna.pl).

  • Organizację szkoleń

W nowym roku szczególny nacisk kładziemy na urozmaicenie i wzbogacenie oferty szkoleń. Pragniemy wyjść naprzeciw wszystkim, którzy chcą pracować z filmem w szkole, ale wciąż czują niedosyt. Szkolenia Akcji! są dopasowane do potrzeb szkół, a różnorodność tematów pozwala wybierać zagadnienia najbardziej interesujące dla konkretnych grup nauczycieli i pracowników oświaty. Więcej o szkoleniach - tutaj

Wspieranie realizacji projektu w szkołach

Szkoły, które zgłoszą się do projektu otrzymają  publikację (zawierającą 22 nowe scenariusze zajęć filmowych do wykorzystania na lekcjach) oraz płytę DVD z filmami instruktażowymi "Nakręć się" i przykładowymi filmami uczniowskimi.

 

Czekamy na zgłoszenia do nowej edycji projektu! Wypełnijcie  FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY NA ROK SZKOLNY 2016/2017