Wirtualny Festiwal Filmoteki Szkolnej w marcu

STRONA WIRTUALNEGO FESTIWALU

W tym roku spotykamy się 2 marca. Tego dnia zaprosimy Was do kilkugodzinnej filmowej zabawy, w której punktować będziemy wiedzę na temat polskiego kina, znajomość języka filmu, ale także kreatywność i odwagę twórczą, wszystko to zaś w atmosferze luźnej zabawy i niezobowiązującej rywalizacji. 

Co nowego?

W ramach zadania numer 5 w ścieżce grywalizacyjnej zespoły uczestniczące w ścieżce grywalizacyjnej opracowały quizy, z których między innymi będziemy korzystać w trakcie Wirtualnego Festiwalu Filmoteki Szkolnej. 

Ze względu na rocznice, które przypadają właśnie w tym roku (np. 50 rocznica śmierci Zbigniewa Cybulskiego, czy też 40 rocznica premiery filmu „Człowiek z marmuru” Andrzeja Wajdy) uczestnicy mogą się szykować na quizy i zadania związane z wielkimi postaciami polskiego kina.  

Jak wygląda festiwal?

· Festiwal odbędzie się 2 marca 2017 r. (czwartek), w godz. 10.00-13.00,

· W tym czasie wszyscy uczestnicy powinni mieć dostęp do komputerów z internetem,

· Aby wziąć udział w wirtualnym festiwalu należy wypełnić FORMULARZ ZGŁOSZENIA,

· Z jednej szkoły zgłosić można dowolną liczbę uczniów lub zespołów uczniowskich,

· Zadania prezentowane będą na specjalnie utworzonej stronie Festiwalu; adres strony Festiwalu będzie dostępny w dniu festiwalu na stronie filmoteka.ceo.org.pl w dziale Aktualności,

· Wygrywają ci, którzy najszybciej prześlą poprawne rozwiązanie. Dla zwycięzców przewidzieliśmy drobne nagrody rzeczowe,

· Spośród pozostałych przesłanych prawidłowych rozwiązań rozlosujemy również nagrody dodatkowe,

· Zadaniom, quizom, zagadkom towarzyszyć będą dodatkowe atrakcje.

Dlaczego warto?

Centrum Edukacji Obywatelskiej wymyśliło formułę działania, w której może wziąć udział  każdy, nie zależnie gdzie się uczy – w małej miejscowości, czy w dużym mieście, w szkole gimnazjalnej, czy też w zespole szkół zawodowych. Bawiąc się na naszym Wirtualnym Festiwalu i wspólnie rozwiązując łamigłówki uczniowie będą mieli okazję poznać ciekawe wydarzenia kulturalne i zagadnienia związane ze sztuką filmową, ale również poczuć się częścią większej grupy, która realizuje projekty filmowe w całej Polsce.

Organizatorzy:

Centrum Edukacji Obywatelskiej we współpracy z Filmoteką Narodową we wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

Kontakt:

Fundacja Centrum Edukacji Obywatelskiej

Aleksandra Czetwertyńska

Tel. 659 62 03 wew.113

Email: aleksandra.czetwertynska@ceo.org.pl