Wirtualny Festiwal Filmoteki Szkolnej 2017 za nami!

Nie wszyscy uczniowie mogą wybrać się na warsztaty czy festiwale organizowane w odległych miejscach Polski, nie dla wszystkich dostępna jest oferta kulturalna dużych miast. To między innymi im proponujemy Wirtualny Festiwal Filmoteki Szkolnej, w którym może wziąć udział każdy. Podczas tego wydarzenia uczniowie i uczennice wspólnie rozwiązują łamigłówki i mają okazję poznać ciekawe wydarzenia kulturalne i zagadnienia związane ze sztuką.

Wirtualny Festiwal Filmoteki Szkolnej to wspólna okołofilmowa zabawa młodych internautów z całej Polski. Tego dnia zespoły uczniowskie zasiadają przed ekranami swoich komputerów i rozwiązują filmowe quizy, zagadki i zadania. Oprócz krótkich zadań, w których liczy się czas, na Festiwalu znajdują się też filmowe zadania na kreatywność.

Co się działo?

W tym roku w Wirtualnym Festiwalu Filmoteki Szkolnej udział wzięło kilkadziesiąt grup ze szkół znajdujących się w różnych zakątach Polski. Do rozwiązania było sześć zadań, które dotyczyły filmów z pakietu Filmoteki Szkolnej, życia i twórczości polskich reżyserów, aktorów, pojęć filmoznawczych i historii kina. Każde zadanie miało swoich zwycięzców. Wygrywała pierwsza grupa, która przesłała prawidłową odpowiedź oraz jedna grupa wylosowana z pozostałych dobrych odpowiedzi. Wyniki poszczególnych zadań wraz z prawidłowymi odpowiedziami znajdują się na stronie Festiwalu. Dla zwycięzców przewidzieliśmy drobne nagrody rzeczowe.

Przez cały czas trwania Festiwalu do wykonania było zadanie dodatkowe, które polegało na nakręceniu krótkiego filmiku. Przy projekcji należało wykorzystać w trzy wybrane przez nas elementy: postać (Zbigniew Cybulski), rekwizyt (parasolka) i słowo (niebieski). 

Oto zwycięzki film zrealizowany przez grupę z Lo nr I w Ostrowcu Świętokrzyskim.

 

Dziękujemy za pracowite rozwiązywanie zadań i aktywność na stronie wydarzenia stworzonego na Facebooku. Bardzo cieszymy się, że kolejny raz Wirtualny Festiwal Filmoteki Szkolnej wzbudził tak duże zainteresowanie, a odpowiedzi stały na bardzo wysoki poziomie. Serdecznie gratulujemy wszystkim zwycięzcom!

Na koniec prezentujemy zwycięski komiks autorstwa grupy „Gwiazdy Ekonoma” z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Mińsku Mazowieckim nawiązujący do ostatniego filmu Andrzeja Wajdy „Powidoki”: