W poszukiwaniu śladów Ameryki na Mazowszu

Samorząd Województwa Mazowieckiego i Warszawska Szkoła Filmowa zapraszają

do wzięcia udziału w

W II edycji Amatorskiego Konkursu Filmowego „Ślady Ameryki na Mazowszu”.

Tematem przewodnim tegorocznej edycji konkursu jest kultura amerykańska – jej przejawy, ślady i symbole na Mazowszu. 

- Do konkursu można przystąpić indywidualnie lub w zespołach maksymalnie 5-osobowych. 

- Pierwszych 30 osób, które zgłoszą się do konkursu weźmie udział w warsztatach filmowych organizowanych przez Warszawska Szkołę Filmową.

- Do wygrania nagrody rzeczowe i finansowe - pula 5000 zł!

Partnerami wydarzenia są Ambasada Stanów Zjednoczonych w Warszawie oraz American Center Warsaw.

Naszym celem jest pobudzenie Was do aktywności twórczej, rozwoju Waszych pasji i odkrycie drzemiących w Was talentów. Równocześnie jesteśmy ciekawi, jak postrzegacie otaczający świat. Proponujemy Wam wykorzystanie wszelkiego rodzaju multimediów do stworzenia autorskiego obrazu wpisującego się w kanon krótkiej formy filmowej, tj. filmu, teledysku, animacji reklamowej, wywiadu lub innej dowolnej formy tego rodzaju.

Założeniem II edycji Konkursu jest zachęcenie młodzieży do zapoznania się z kulturą, historią i tradycją społeczeństwa amerykańskiego, oraz poszukiwania ich śladów w naszym otoczeniu. Jesteśmy przekonani, że wiele elementów z szeroko pojętej kultury amerykańskiej jest obecnych w naszym życiu, a temat przewodni „Ślady Ameryki na Mazowszu” może być źródłem nieskończonych inspiracji i tematem pasjonujących historii.

Mamy nadzieję, że podzielicie się z nami ciekawymi propozycjami, a jury złożone z profesjonalistów branży filmowej oraz przedstawicieli ambasady USA wyłoni i nagrodzi najlepsze spośród nadesłanych projektów. Nagrody wręczymy podczas uroczystej gali z udziałem wszystkich uczestników Konkursu i przedstawicieli branży filmowej.

Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik i Kanclerz Warszawskiej Szkoły Filmowej Maciej Ślesicki

Żeby wziąć udział w konkursie należy:

1. Do 15 maja br. przesłać zgłoszenie dostępne TUTAJ, oraz oświadczenie Uczestnika/Opiekuna dostępne TUTAJ

na adres:

Departament Kultury, Promocji i Turystyki

Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie

ul. B. Brechta 3, 03-472 Warszawa

 

2. Do 31 października br. w serwisie internetowym VIMEO lub YOUTUBE należy zamieścić maksymalnie 5-minutowy projekt filmowy, a link do filmu należy przesłać na adres filmowy@mazovia.pl .

 

Uroczysta gala wręczenia nagród odbędzie się jesienią w Warszawskiej Szkole Filmowej. Dla najbardziej kreatywnych Twórców przewidziane są nagrody finansowe i rzeczowe. 

 

Do pobrania:

REGULAMIN

KARTA ZGŁOSZENIOWA

OŚWIADCZENIE UCZESTNIKA/OPIEKUNA

 

Szczegóły konkursu www.mazovia.pl i www.szkolafilmowa.pl

Na pytanie odpowiada Sylwia Stanibuła-Urban, specjalista Wydziału Kultury w Departamencie Kultury, Promocji  i Turystyki, tel. 22 59 79 533, e-mail; sylwia.urban@mazovia.pl;

źródło: organizatorzy