Te relacje zrobiły na nas ogromne wrażenie!

Poznajcie zwycięzców naszej zabawy za miesiąc wrzesień:

  • Świetlica MOPS - Pogotowie Lekcyjne w Radomsku

​Podopieczni pani Haliny Kucharskiej przeprowadzili we wrześniu jeden spójny projekt: "Bracia Różewiczowie. Mistrzowie klimatu". Bohaterami projektu byli bracia Różewiczowie – poeci – Janusz i Tadeusz, Stanisław – reżyser oraz miasto Radomsko. Czy wiedzieliście, że właśnie stąd pochodzą ci wielcy twórcy?

Pod spodem filmowe podsumowanie projektu. Polecamy! 

  • Szkoła Podstawowa w Ogonowicach

Podopieczni Małgorzaty Kochanowskiej na długo zapamiętają tegoroczny wrzesień, bo wszystko wskazuje na to, że właśnie rozpoczęli wspaniałą filmową przygodę. Zapisali się do projektu, założyli Szkolny Klub Filmowy i filmowego bloga, na którym znaleźć można relacje z ich spotkań. Gratulujemy pomysłu, by seanse rozpocząć od solidnej diagnozy potrzeb, czyli ankiet dotyczących tego, jakiego repertuaru spodziewają się członkowie klubu. Świetna inicjatywa! 

  • Publiczne Gimnazjum im. Mariana Rejewskiego w Białych Błotach 

​Wrzesień z filmem w Białych Błotach objął tak wiele ciekawych filmowych działań, że trudno nam będzie je tu opisać. Były wśród nich zwiedzanie wystawy plenerowej poświęconej Andrzejowi Wajdzie, warsztaty filmowe na podstawie filmu "Męska sprawa" Sławomira Fabickiego, udział w akcji "BohaterON". Jeśli ekipa pod opieką Ewy Jakubowskiej nie zwolni, czeka ją niezapomniany rok. Gratulujemy! 

  • Technikum nr 4 im. Marii Skłodowskiej - Curie w Bytomiu

Bardzo ciekawe działanie zrelacjonowała nam pani dr Joanna Klimczak, opiekunka grupy projektowej z Bytomia: warsztaty łączące film z fotografią, pt. "Sens fotografii". Jak często macie okazję, by zastanowić się nad sensem i znaczeniem zdjęć, jakie oglądacie lub tworzycie? Gratulujemy i zazdrościmy ekipie z Bytomia takiego doświadczenia! 

  • Technikum nr 4 z Zamościa

​Podopieczni Agnieszki Matwiejczuk postawili na pomysł, który zawsze się sprawdza, a mianowicie założyli Klub Filmowy. Mają za sobą pierwsze spotkanie, na którym obejrzeli "Dróżnika" w reżyserii Toma McCarthy'ego i rozmawiali o tolerancji, samotności i przyjaźni. Koniecznie zapoznajcie się z poruszającą relacją z dyskusji, którą znajdziecie TUTAJ. Gratulujemy! 

  • Publiczne Gimnazjum w Komorowie

​Relacja przesłana z Komorowa przeniosła nas w świat pozytywnej rywalizacji, jaką co roku aktywizuje Festiwal 48 Hour Film Project. Podopieczni Katarzyny Wołek i Mirosława Olędzkiego - właściciele tej oto fantastycznej strony - wystartowali w festiwalu w dwóch składach: FOK'a i niePOVażni. Na szczęście załączyli linki do swoich etiud, dzięki temu możemy Wam je zaprezentować poniżej. Gratulujemy! 

  • Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Prostkach

​Na koniec relacja, która absolutnie podbiła nasze serca. Niezawodna ekipa z Prostek rozwija skrzydła i ma na to dowody! W zeszłym roku zapowiadali, że ten rok rozpoczną ambitnie i stało się. 30 września 2017 w Prostkach wystartował Szkolny Dyskusyjny Klub Filmowy "Dokumentaliści". O jego poczynaniach dowiecie się z profilu facebook grupy. Gratulujemy i ściskamy kciuki za działania Dokumentalistów. 

Wszystkim ekipom dziękujemy za relacje! 

Nagrodzonym ekipom przesyłamy linki do filmów i publikacje.