Aktualności
Szkolenia internetowe
Serdecznie zapraszamy na szkolenia internetowe z pakietu "Edukacja filmowa - nowe wyzwania". W zestawie trzy szkolenia, które razem składają się na kompleksowe wsparcie dla nauczycieli chcących realizować innowacyjne działania edukacji filmowej w szkole, a także poza nią. UWAGA! Każde ze szkoleń można realizować oddzielnie.
Szkolenie "Film a wychowanie" - od 16 października do 26 listopada 2017 roku
FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY (zgłoszenia do 10 października)
Szkolenie "Eksperymenty i innowacje w edukacji filmowej" - 27 listopada 2017 roku do 7 stycznia 2018 roku
FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY (zgłoszenia do 20 listopada)
Szkolenie "Projekt od A do Z - jak napisać wniosek, dostać dotację i zrealizować projekt" - od 8 stycznia do 11 lutego 2018 roku
FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY (zgłoszenia do 31 grudnia)
Dlaczego warto?
W naszych szkoleniach pokazujemy innowatorskie, często zaskakujące możliwości pracy z filmem i edukację filmową w szerszym kontekście: kontekście zadań wychowawczych, jakie stoją przed nauczycielami w szkole, kontekście eksperymentów i innowacji pedagogicznych, kontekście praktycznych kompetencji realizacji projektów. Odpowiadając na zgłaszane nam zapotrzebowanie przygotowaliśmy 3 praktyczne przewodniki dla wszystkich chętnych intensywniej włączać film do codziennej pracy nauczycielskiej i zajęć pozaszkolnych.
Dla kogo?
Szkolenia internetowe "Edukacja filmowa - nowe wyzwania" kierowane są do nauczycieli, wychowawców, bibliotekarzy i animatorów, którzy pracują już z filmem na swoich zajęciach, a teraz chcieliby poszerzyć spektrum tych działań. Na szkoleniu "Film a wychowanie" dowiedzą się jak uczynić film wstępem do angażujących i skutecznych zajęć wychowawczych. Na szkoleniu "Eksperymenty i innowacje w edukacji filmowej" poznają nowatorskie metody edukacji filmowej, a także podstawy realizacji innowacji pedagogicznej opartej na filmie. Uczestnicy szkolenia "Projekt od A do Z - jak napisać wniosek, zdobyć dotację i zrealizować projekt" zdobędą praktyczną wiedzę na temat tego, gdzie i jak szukać wsparcia dla swoich działań i pomysłów.
Szkolenia polecamy każdemu, kto zapoznawszy się z podstawami edukacji filmowej, przekonał się do tego narzędzia edukacji, a teraz chciałby odkryć nowe obszary pracy z filmem.
Zalety szkoleń:
- Praktyczne działania - możliwość natychmiastowego wykorzystania nowych rozwiązań w praktyce szkolnej,
- Kontakt z mentorem – motywująca opieka mentorska ze strony ekspertów w danej dziedzinie,
- Dzielenie się doświadczeniami i sprawdzonymi dobrymi praktykami z opiekunami i innymi uczestnikami szkoleń,
- Możliwość zapoznania się z najlepszymi praktykami edukacji filmowej w Polsce,
- Wybór czasu, sposobu pracy, materiałów i zadań, który sprawia, że uczestnik uczy się dokładnie tego, co jest mu potrzebne.
Jak zorganizowane są szkolenia?
- Szkolenia prowadzone są za pośrednictwem platformy internetowej. Każdy uczestnik otrzymuje indywidualny login i hasło dostępu. Materiał merytoryczny opracowany jest w formie prezentacji z załączonymi materiałami – tekstami, filmami, ćwiczeniami.
- Szkolenia internetowe realizowane pod hasłem "Edukacja filmowa - nowe wyzwania" można zaliczać oddzielnie. Każde szkolenie odbywa się niezależnie od pozostałych - podlega odrębnej rekrutacji i odrębnemu zaliczeniu. Nie ma obowiązku uczestniczenia we wszystkich szkoleniach.
- Uczestnicy mają średnio 3 tygodnie na zapoznanie się z materiałami prezentowanymi w danym szkoleniu oraz wykonanie proponowanych zadań. Z platformy mogą korzystać w dowolnym czasie.
- Stopniowo wprowadzani są w przedmiotowe zagadnienia. Otrzymują materiały dydaktyczne i wskazówki do zastosowania w pracy w szkole i poza nią. Podczas trwania szkolenia wypróbowują w praktyce nowe umiejętności i wiedzę.
- Wnioski wynikające z zastosowania umieszczają w sprawozdaniu, które publikują na platformie internetowej pod koniec trwania danego szkolenia. Każdy uczestnik ma kontakt ze swoim mentorem, który komentuje sprawozdania. W przypadku dwóch pierwszych szkoleń z pakietu ("Film a wychowanie", "Eksperymenty i innowacje w edukacji filmowej") komentarz mentorski ma formę końcowego webinarium, w trakcie którego mentor omawia zgłoszone projekty. W przypadku ostatniego szkolenia ("Projekt od A do Z...") mentor omawia każde ze sprawozdań indywidualnie w formie komentarza na platformie. Ma również dostęp do sprawozdań innych uczestników. Przewidziane są także inne sposoby interakcji (forum, rozmowa z mentorem).
Czas trwania szkoleń:
Szkolenia trwają od 3 do 4 tygodni.
Udział w szkoleniach jest odpłatny:
1. Film a wychowanie - 80 złotych*
2. Eksperymenty i innowacje filmowe - 80 złotych*
3. Projekt od A do Z - jak napisać wniosek, zdobyć dotację i zrealizować projekt - 100 złotych*
W przypadku realizacji dwóch szkoleń oferujemy 10% rabatu. W przypadku realizacji trzech szkoleń z pakietu 20% rabatu.
Płatności za udział nauczyciela w danym szkoleniu może dokonać szkoła - prosimy o zaznaczenie przy zgłoszeniu na kogo wystawić fakturę.
*Koszt, przy założeniu sfinansowania usługi ze środków publicznych zgodnie z art. 43 ust. 1 pkt 29 lit. C ustawy z dnia 11.03.2004 o podatku od towarów i usług (Dz. U. Nr 54 poz. 535 ze zm.) oraz rozporządzeń Ministra Finansów w sprawie zwolnień od podatku. W przeciwnym przypadku do kosztu należy doliczyć VAT w wysokości 23%.
Regulamin szkoleń i informacje o płatnościach opublikujemy wraz z formularzem zgłoszeniowym na jesieni 2017 roku.
Szkolenia są realizowane w ramach programu Filmoteka Szkolna. Akcja! we współpracy z Filmoteką Narodową - Instytutem Audiowizualnym przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.
Mentorzy:
Film a wychowanie:
Dawid Bałutowski - psycholog, trener, coach., autor książki „Jak oglądać filmy z młodzieżą”
Eksperymenty i innowacje filmowe:
Justyna Budzik - adiunkt w Zakładzie Filmoznawstwa i Wiedzy o Mediach Uniwersytetu Śląskiego, doktor nauk humanistycznych z zakresu kulturoznawstwa (Wydział Filologiczny UŚ, 2012), filmoznawczyni
Projekt od A do Z – jak napisać wniosek, zdobyć dotację i zrealizować projekt:
Daria Sowińska – Milewska – prezes zarządu Stowarzyszenia Trenerów Organizacji Pozarządowych, ekspertka oceniająca wnioski w ramach środków unijnych oraz krajowych dla organizacji pozarządowych
Opinie uczestników kursu "Edukacja filmowa - nowe wyzwania", materiały z którego zostaną wykorzystane przy organizacji szkoleń:
„Materiały z kursu są bardzo bogate (zarówno w teorię, jak i praktyczne wskazówki). Poza tym mentorami są profesjonaliści z dużym doświadczeniem, którym służą uczestnikom kursu. Także czas trwania modułów i zadania pozwalały na indywidualny rozwój, swobodę i kreatywność.”
„Kurs daje możliwość uczestniczenia w najnowszych projektach, daje orientację w bieżących, dostępnych atrakcyjnych materiałach, które można wykorzystać w pracy. Zbiera w jednym miejscu wiedzę i możliwość korzystania z doświadczenia ludzi pełnych pasji. Inspiruje do działań i dostarcza narzędzi do ich realizacji. Nieocenione jest wsparcie moderatorów- pełne życzliwości i zrozumienia.”
„Bogate zasoby treści, wiele pomysłowych rozwiązań i możliwość kontaktu z osobami, które w podobny sposób podchodzą do edukacji filmowej - to elementy, dzięki którym oceniam kurs bardzo wysoko.”
„Świetne, motywujące do pracy prezentacje i załączone materiały pomocnicze oraz forum, które daje możliwość porównania się z innymi znawcami filmu i ich pomysłami. Wykonując zadania poznawałem tutaj na miejscu nowych ludzi, zarażałem swoich uczniów pasją do oglądania filmów i montowania swoich ujęć.”