NAGRANIE WEBINARIUM DLA NAUCZYCIELI KLAS 1-3 SZKOŁY PODSTAWOWEJ

Webinarium zostało przygotowane z myślą o nauczycielach i nauczycielkach edukacji wczesnoszkolnej chcących wprowadzić w swojej szkole zajęcia z zakresu edukacji filmowej. Jakie tytuły filmowe będą odpowiednie dla uczniów w wieku 7-9 lat? W jaki sposób wykorzystać je w czasie lekcji? Po jakie metody i narzędzia pracy sięgnąć? Webinarium jest okazją do zaczerpnięcia pomysłów i inspiracji oraz wymiany doświadczeń w obszarze edukacji filmowej dla młodych dzieci.

Webirnarium "Edukacja filmowa w klasach 1-3 szkoły podstawowej. Od czego zacząć?" 

Spotkanie poprowadziła Joanna Zabłocka-Skorek, praktyk edukacji filmowo-medialnej dzieci i dorosłych, twórczyni Programu Edukacji Medialnej „KinoSzkoła”.

dr Joanna Zabłocka-Skorek

Filmoznawczyni, edukatorka, certyfikowana trenerka PISF i CEO w zakresie edukacji filmowej. Dysertację doktorską pt.: „Aksjologiczne aspekty edukacji audiowizualnej w kontekście dominujących praktyk odbiorczych polskich uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych” obroniła na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Autorka licznych szkoleń, wystąpień, referatów i publikacji z zakresu edukacji filmowej i medialnej uczniów i nauczycieli.

Od 2001 roku zajmuje się edukacją filmowo-medialną dzieci i dorosłych – początkowo prowadziła zajęcia w kinach na śląsku (przede wszystkim w tyskiej „Andromedzie”), a od 2006 roku tworzyła repertuar i koordynowała pięcioma edycjami Multimedialnego Programu Edukacyjnego realizowanego przez Apollo Film w miastach województwa małopolskiego. W 2011 roku stworzyła Ogólnopolski Interdyscyplinarny Projekt Edukacji Medialnej „KinoSzkoła”, w którym obecnie uczestniczy prawie 300 tysięcy uczniów w ponad 70 miastach na terenie całej Polski. Corocznie program „KinoSzkoła” jest rekomendowany przez Centralny Gabinet Edukacji Filmowej w Łodzi, objęty honorowym patronatem Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, a zgodność z podstawą programową i jakość zawartości merytorycznej gwarantowane są przez Certyfikat Filmoteki Narodowej.

W 2014 roku za program KinoSzkoła otrzymała nagrodę Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w kategorii edukacja młodego widza. W 2016 roku otrzymała Honorowy Złoty Bilet (przyznawany przez Stowarzyszenie Kina Polskie) za wybitne zasługi w upowszechnianiu kultury filmowej w Polsce.