Aktualności
Kieślowski od A do Z
Uczestnicy projektu "Filmoteka Szkolna. Akcja!" swoją wspólną przygodę z filmem rozpoczęli od warsztatów dokumentalnych. Następnie krok po kroku poznali język filmu odnosząc się do twórczości Krzysztofa Kieślowskiego. Prześledzenie dokonań polskiego reżysera pobudziło młodych do działania i tworzenia!
W marcu uczniowie zorganizowali projekcję filmu „Gadające głowy dwie. Dagmara” z udziałem zaproszonych gości, wśród których była dyrekcja MOPS-u, pracownicy placówki, rodzice, zaprzyjaźnieni nauczyciele ze szkół gimnazjalnych i liceum, członkowie innych świetlic. Bohaterką filmu jest wybitnie uzdolniona dziewczynka, Dagmara. Choć wiele osób znało dokonania dziewczynki, wszystkich zaskoczyło to, jak wiele nauczyła się w ciągu sześciu lat obecności w zespole teatralnym. Widzowie filmu mogli się przekonać, że Dagmara jest świetną aktorką, pięknie recytuje i śpiewa. Dzięki filmowi młoda artystka otworzyła się i zaczęła występować na uroczystościach w swojej szkole. Szczęście i uśmiech Dagmary po projekcji - to największa radość dla wszystkich dorosłych, którzy z nią pracują. Więcej na ten temat pisaliśmy tu.
Działania w świetlicy zostały docenione także przez ekspertów z zewnątrz. Obecna na spotkaniu kierowniczka działu filmowego przy MDK w Radomsku w miłych słowach chwaliła rewelacyjną praca wolontariuszy ze świetlicy, przekładającą się na rozwój defaworyzowanej młodzieży. Zdaniem przedstawicielki lokalnego Domu Kultury projekt "Filmoteka Szkolna. Akcja!" w Pogotowiu Lekcyjnym pozwala wyrazić się dzieciom stojącym często na uboczu, i sprawia, że pojawiają się one potem w innych miejscach związanych z kulturą i sztuką, i doskonale sobie w nich radzą.
Gratulujemy działań, entuzjazmu i sukcesów!