Festiwal po raz ósmy!

12-13 czerwca odbył się w Warszawie 8. Festiwal Filmoteki Szkolnej. Gościliśmy na nim fantastyczne grono fanów kina: 61 ekip z całej Polski, w tym około 150 uczniów/uczennic i 50 nauczycieli/nauczycielek. Nie zawiedli przywożąc ze sobą do Warszawy otwarte głowy z mnóstwem energii, pomysłów, chęci nawiązywania nowych kontaktów i rozmów. Nam pozostało tylko dobrze wykorzystać ten potencjał i stworzyć wszystkim uczestnikom jak najwięcej okazji do poszerzania horyzontów i inspirujących spotkań. Udało się! - długo nie zapomnimy tych dwóch dni. 

Oto, co działo się w trakcie naszego wydarzenia:

Na początku uczestnicy ruszyli w miasto, czyli odwiedzili osiem miejsc ważnych z punktu widzenia polskiego kina, między innymi wystawę "Plan filmowy - Karbala" i wystawę "Cichociemni" w Wytwórni Filmów Dokumentalnych i Fabularnych, Archiwum Filmoteki Narodowej, Studio Miniatur Filmowych.
 
Druga w kolejności była uroczysta gala, na której gościliśmy fantastycznych gości, wręczyliśmy dyplomy i nagrody (w tym laureatom: Olimpiady Wiedzy o Filmie i Komunikacji Społecznej, Międzynarodowego Konkursu na Plakat, Konkursu "Nakręć się", Skrytykuj! oraz zwyciężczyniom ścieżki grywalizacyjnej ze Szkoły Podstawowej w Prostkach), oraz obejrzeliśmy spoty młodzieżowych ekip filmowych, które nikogo nie pozostawiły obojętnym.
 
Po gali i po kolacji odbył się pokaz filmu "Komunia" Anny Zameckiej oraz dyskusja z operatorką zaangażowaną w powstanie dokumentu, panią Małgorzatą Szyłak. 
 
Drugi dzień był równie intensywny. Spędziliśmy go w Warszawskiej Szkole Filmowej na pracy w formule warsztatów i konsultacji ze specjalistą, oraz tych mniej formalnych, kuluarowych rozmowach o naszych ukochanych filmach i nie tylko. Rozstaliśmy się z uczuciem niedosytu - połączenie mądrej zabawy i angażującej pracy po raz kolejny okazało się strzałem w dziesiątkę! 
 
Dziękujemy wszystkim przybyłym nauczycielkom/nauczycielom i uczniom/uczennicom.
Dziękujemy wszystkim partnerom, którzy gościli nas w swoich progach, dzieląc się tajnikami swoich działań! 
Dziękujemy gościom, ekspertom i animatorom, wszystkim którzy przyczynili się do naszego sukcesu! 
 
Liczymy na kolejne spotkania i współpracę przy projekcie w roku szkolnym 2017/18. Rekrutacja do projektu za pośrednictwem tej oto PODSTRONY
 
PROGRAM 8. FESTIWALU FILMOTEKI SZKOLNEJ

SPOTY FESTIWALOWYCH EKIP

Zdjęć z wydarzenia szukajcie na profilu FB Festiwalu