Pracujesz z filmem w szkole? Chciałbyś/łabyś prowadzić filmowe lekcje, ale nie wiesz od czego zacząć? Dołącz do sieci nauczycieli i nauczycielek zainteresowanych edukacją filmową i działających w twoim regionie. Spotkania w gronie osób mierzących się z podobnymi wyzwaniami, pozwolą spojrzeć na prowadzenie zajęć edukacji filmowej w szkole z nowej perspektywy. Sieci prowadzą doświadczeni nauczyciele - praktycy, liderzy Filmoteki Szkolnej.
 
KIM SĄ LIDERZY I LIDERKI FILMOTEKI SZKOLNEJ? 
Lokalni liderzy to nauczyciele i edukatorzy filmowi (każde województwo ma jednego lub dwóch reprezentantów), którzy wspierają w swoim regionie upowszechnienie programu „Filmoteka Szkolna” wśród nauczycieli. Lokalny lider/lokalna liderka, to osoba, która pomaga nauczycielom w ich pracy z filmem w szkole.
 
ZADANIA LIDERÓW I LIDEREK FILMOTEKI SZKOLNEJ
Do zadań lidera należy stworzenie w danym województwie sieci szkół (nauczycieli) zainteresowanych edukacją filmową, animowanie wymiany doświadczeń, organizacja warsztatów doszkalających, spotkań informacyjnych i współpraca z regionalnymi ośrodkami edukacji filmowej, takimi jak: kina studyjne, lokalne stowarzyszenia, organizacje, DKF-y.
 
KONTAKTY DO LOKALNYCH LIDEREK I LIDERÓW FILMOTEKI SZKOLNEJ 

Relacje z działań Liderek i Liderów Filmoteki Szkolnej

Najbardziej aktualne relacje z działań liderskich szkół znajdziecie pod następującym linkiem